FW-50-05-G-D-340-303
Part Number:
FW-50-05-G-D-340-303
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.643" (16.332mm)
Length - Post (Mating) :
0.303" (7.696mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)