FW-25-05-L-D-375-207-TR
Part Number:
FW-25-05-L-D-375-207-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.582" (14.783mm)
Length - Post (Mating) :
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)