FW-48-03-G-D-188-120
Part Number:
FW-48-03-G-D-188-120
Description:
CONN HDR 96POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.308" (7.823mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.188" (4.775mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
96
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)