FW-50-05-L-D-394-067
Part Number:
FW-50-05-L-D-394-067
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.461" (11.709mm)
Length - Post (Mating) :
0.067" (1.702mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)