FW-30-03-L-D-240-084
Part Number:
FW-30-03-L-D-240-084
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.324" (8.230mm)
Length - Post (Mating) :
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)