HW-01-10-T-S-295-365
Part Number:
HW-01-10-T-S-295-365
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.295" (7.493mm)
Length - Tail :
0.365" (9.271mm)