HW-01-15-S-D-200-109
Part Number:
HW-01-15-S-D-200-109
Description:
CONN HDR 2POS STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.321" (8.153mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.109" (2.769mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
2
Number of Rows :
2
Pitch :
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)