FW-23-05-G-D-263-164-A
Part Number:
FW-23-05-G-D-263-164-A
Description:
CONN HDR 46POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.427" (10.846mm)
Length - Post (Mating) :
0.164" (4.166mm)
Length - Stack Height :
0.263" (6.680mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
46
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)