FW-06-05-L-D-340-266-A
Part Number:
FW-06-05-L-D-340-266-A
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.606" (15.392mm)
Length - Post (Mating) :
0.266" (6.756mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)