FW-07-05-G-D-366-140-TR
Part Number:
FW-07-05-G-D-366-140-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.506" (12.852mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.366" (9.296mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)