FW-12-05-L-D-376-125-TR
Part Number:
FW-12-05-L-D-376-125-TR
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.501" (12.725mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.376" (9.550mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)