FW-30-05-L-D-455-066-A
Part Number:
FW-30-05-L-D-455-066-A
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.521" (13.233mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.455" (11.557mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)