FW-34-03-L-D-163-120
Part Number:
FW-34-03-L-D-163-120
Description:
CONN HDR 68POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.283" (7.188mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.163" (4.140mm)
Number of Positions :
68
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)