HW-02-13-G-D-941-130
Part Number:
HW-02-13-G-D-941-130
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height :
0.941" (23.900mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)