FW-12-02-G-D-249-129
Part Number:
FW-12-02-G-D-249-129
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.453" (11.506mm)
Length - Post (Mating) :
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height :
0.249" (6.325mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)