FW-03-03-L-D-169-180-TR
Part Number:
FW-03-03-L-D-169-180-TR
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.349" (8.865mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.169" (4.293mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)