FW-05-05-L-D-385-172-A
Part Number:
FW-05-05-L-D-385-172-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.557" (14.148mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.385" (9.779mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)