FW-25-04-G-D-315-093
Part Number:
FW-25-04-G-D-315-093
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.498" (12.649mm)
Length - Post (Mating) :
0.093" (2.362mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)