HW-02-10-G-D-204-066
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-02-10-G-D-204-066
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.560" (14.224mm)
Length - Stack Height :
0.204" (5.182mm)
Length - Tail :
0.066" (1.676mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)