HW-02-10-G-S-236-070
Part Number:
HW-02-10-G-S-236-070
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.524" (13.310mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)