FW-39-05-L-D-500-120
Part Number:
FW-39-05-L-D-500-120
Description:
CONN HDR 78POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.620" (15.748mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Number of Positions :
78
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)