HW-03-14-L-D-744-106
Part Number:
HW-03-14-L-D-744-106
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.580" (14.732mm)
Length - Stack Height :
0.744" (18.898mm)
Length - Tail :
0.106" (2.692mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)