FW-40-05-L-D-557-118-A
Part Number:
FW-40-05-L-D-557-118-A
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.557" (14.148mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)