FW-41-01-F-D-200-100
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FW-41-01-F-D-200-100
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 82POS 0.05 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.345" (8.763mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
82
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)