HW-03-10-G-D-345-325
Part Number:
HW-03-10-G-D-345-325
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.345" (8.763mm)
Length - Tail :
0.325" (8.255mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)