HW-03-10-G-D-585-072
Part Number:
HW-03-10-G-D-585-072
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height :
0.585" (14.859mm)
Length - Tail :
0.072" (1.829mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)