HW-03-10-G-S-345-325
Part Number:
HW-03-10-G-S-345-325
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.345" (8.763mm)
Length - Tail :
0.325" (8.255mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)