HW-03-10-G-S-350-100
Part Number:
HW-03-10-G-S-350-100
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.380" (9.650mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)