HW-01-07-T-S-236-123
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-01-07-T-S-236-123
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
0.123" (3.124mm)