HW-04-09-T-D-254-SM
Part Number:
HW-04-09-T-D-254-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.411" (10.439mm)
Length - Stack Height :
0.254" (6.452mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)