FW-47-01-G-D-250-075
Part Number:
FW-47-01-G-D-250-075
Description:
CONN HDR 94POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.370" (9.400mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
94
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)