HW-04-09-L-D-456-SM
Part Number:
HW-04-09-L-D-456-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.209" (5.309mm)
Length - Stack Height :
0.456" (11.582mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)