HW-04-14-T-S-200-462
Part Number:
HW-04-14-T-S-200-462
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.768" (19.507mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.462" (11.735mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)