HW-04-10-H-D-432-184
Part Number:
HW-04-10-H-D-432-184
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.214" (5.436mm)
Length - Stack Height :
0.432" (10.973mm)
Length - Tail :
0.184" (4.674mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)