FW-02-02-G-D-235-075
Part Number:
FW-02-02-G-D-235-075
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.385" (9.779mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)