FW-02-02-G-D-245-140
Part Number:
FW-02-02-G-D-245-140
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.460" (11.684mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.245" (6.223mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)