FW-02-02-G-D-303-065
Part Number:
FW-02-02-G-D-303-065
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.443" (11.252mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.303" (7.696mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)