HW-05-13-S-D-931-110
Part Number:
HW-05-13-S-D-931-110
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.189" (4.800mm)
Length - Stack Height :
0.931" (23.647mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)