HW-04-15-T-D-266-SM
Part Number:
HW-04-15-T-D-266-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.299" (7.595mm)
Length - Stack Height :
0.266" (6.756mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)