HW-05-20-S-D-648-SM
Part Number:
HW-05-20-S-D-648-SM
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.417" (10.592mm)
Length - Stack Height :
0.648" (16.469mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)