HW-06-14-S-D-900-164
Part Number:
HW-06-14-S-D-900-164
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.366" (9.296mm)
Length - Stack Height :
0.900" (22.860mm)
Length - Tail :
0.164" (4.166mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)