HW-05-14-L-D-911-177
Part Number:
HW-05-14-L-D-911-177
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.342" (8.686mm)
Length - Stack Height :
0.911" (23.139mm)
Length - Tail :
0.177" (4.496mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)