HW-06-08-T-D-364-SM
Part Number:
HW-06-08-T-D-364-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating) :
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height :
0.364" (9.246mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)