HW-07-14-G-D-340-950
Part Number:
HW-07-14-G-D-340-950
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Length - Tail :
0.950" (24.130mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)