HW-07-19-H-D-728-126
Part Number:
HW-07-19-H-D-728-126
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.476" (12.090mm)
Length - Stack Height :
0.728" (18.491mm)
Length - Tail :
0.126" (3.200mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)