FW-40-04-G-D-517-090
Part Number:
FW-40-04-G-D-517-090
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.697" (17.704mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.517" (13.132mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)