HW-07-08-G-D-200-207
Part Number:
HW-07-08-G-D-200-207
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.207" (5.258mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)