HW-05-16-L-D-334-SM-A
Part Number:
HW-05-16-L-D-334-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.380" (9.650mm)
Length - Post (Mating) :
0.046" (1.168mm)
Length - Stack Height :
0.334" (8.484mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)