PWCD-C20C21-20A-15F-BLK
Part Number:
PWCD-C20C21-20A-15F-BLK
Description:
CORD C20 - C21 12AWG BLACK 15FT
In Stock:
13
1st Connector :
IEC 320-C20
2nd Connector :
IEC 320-C21
Approval Agency Marking :
CSA, cUL, UL
Approved Countries :
Canada, United States
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Length :
15.00' (4.57m)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
12 AWG