PWCD-C15C20-15A-10F-BLK
Part Number:
PWCD-C15C20-15A-10F-BLK
Description:
CORD C15 - C20 14AWG BLACK 10FT
In Stock:
189
1st Connector :
IEC 320-C20
2nd Connector :
IEC 320-C15
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
10.00' (3.05m)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG